Navajanje psa na dojenčka

Thumbnail

Pomembno je, da že pred rojstvom dojenčka psa začnete pripravljati nam novega člana. Nikar ne odlašajte s tem do poroda. Pomembno je, da vaš pes poveže dojenčka s čim manj spremembami kot je le mogoče.

Bistveno je, da psa naučite primernega obnašanja in osnovne poslušnosti. Pes mora biti navajen, da krajši čas mirno leži, ne skače po ljudeh, hodi na vrvici brez vlečenja ter pride, ko ga pokličete.

Večina psov se v družini počuti kot majhen otrok in bo zanje morda težko, ko bodo izgubili ta položaj. Naučite psa, da se mu ne morete ves čas posvečati, in ga vsak dan vsaj za kratek čas pustite samega.

Če imate namen psu prepovedati dostop v določene prostore v hiši, mu ta pravila jasno predstavite že pred prihodom dojenčka.

Dobra ideja je tudi, da psa naučite mirne hoje ob vozičku, ga navadite na nove pripomočke in opremo, kot so zibka, previjalna miza, stolček za hranjenje … Če je možno, psu predvajajte otroški jok in oglašanje, da mu ti glasovi ne bodo tuji. Prav tako pa ga naučite razlikovati med njegovimi igračami in dojenčkovimi.

Prepričajte se, da že prej vzpostavite potrebno rutino, ki se je potem držite, ko pride dojenček. Ko pridete domov z dojenčkom, ne delajte iz tega prevelikega pompa. Psu predstavite novega člana ter ga naučite, kako naj se približa dojenčku. Naučite psa, kako približati otroku pravilno in nežno. Pustite mu, da ga pes prevoha in spozna.

Poskrbite, da bo pes prisotnost dojenčka povezal s prijetnimi izkušnjami. Dajte psu priboljške in navdušeno pohvalite želeno vedenje. Nikar ne položite otroka na tla pred psa in nikoli ne kričite na psa ali ga udarite, ker do dojenčka ne pristopa pravilno. Nežno mu pokažite, kako želite da pristopa do dojenčka, ter ga nagradite za primeren odziv.

Zaradi dejstva, ker dojenčkov imunski sistem še ni močan, zagotovite, da bo pes zdrav, brez zajedalcev in redno cepljen.

Če ima pes kakšne vedenjske težave, jih rešite še preden dobite dojenčka. Priporočamo vam obisk dobre pasje šole oz. dobrega strokovnjaka za vedenjske težave psov.

NIKOLI ne pustite psa in otroka sama brez nadzora.

NIKAR psa ne odganjajte stran in ga ne izolirajte od družine. Poskrbite le, da ga že prej dobro pripravite, tako da zanj s prihodom dojenčka ne bo posebnih sprememb, oz. če spremembe že bodo, naj bodo to spremembe na boljše. Tako bo pes dojenčka smatral kot nekaj pozitivnega in ga bo lažje sprejel. Pazite tudi, da psu posvetite dovolj pozornosti, da se ne bo počutil odrinjenega.

 

 

Za iskrene odnose.
Pridružite se naročnikom iskreni.net!

Dobili boste orodja in spodbude v obliki ekskluzivnih videov in člankov, ki vam bodo pomagale, da ustvarite vzpodbudno okolje za vas osebno, vaš zakon, družino, pa tudi širše. Z naročnino podprete tudi naše delo in omogočite rast ter razvoj tako sebe kot tudi izboljšavo bodočih vsebin za vas in ostale.
Hvala vam!

Naroči se

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja