Zakaj nihče ne govori o »kraljevem fetusu«?

Thumbnail

Slovenci ne damo kaj dosti na kralje, kraljice in kraljevsko kri. Na splošno gledamo na kraljestva kot na ostanek »mračnega srednjega veka«. Vseeno pa so tudi naši mediji polni novic o britanski princesi Catherine in njeni prvi nosečnosti.

Da, če še niste vedeli, Kate Middleton je »končno noseča«. Novico o tem je javnosti novembra iztrobezljala neka njena »prijateljica iz šolskih dni«, v začetku decembra pa je potrditev prišla tudi neposredno iz Buckinghamske palače. Izrednega pomena je informacija, da ima Kate tako hude jutranje slabosti, da je nekaj dni celo preživela v londonski bolnišnico kralja Edvarda VII. Poleg tega novinarji ugibajo, kako bosta ponosna starša prihajajočemu »kraljevemu otroku« dala ime, in so očarani nad tem, kako sproščena in nasmejana je bila Kate na neki prireditvi – že omenjenim jutranjim slabostim navkljub.

Če lahko toliko nepomembnih podrobnosti zasledimo že v naših medijih, si lahko samo predstavljamo, kakšna evforija Williama in Kate spremlja v Veliki Britaniji. Njun otrok, ki ga imenujejo kar »royal baby« ali »kraljevi dojenček«, je eden najbolj pričakovanih na svetu, zato medijske hiše bijejo bitke za vsako najmanjšo podrobnost o Katini nosečnosti …

Čakajte malo …

»Kraljevi dojenček«? V osmem tednu nosečnosti?

Tako pri nas kot na Otoku in v večini zahodnih držav se za nerojene otroke v prvih tednih življenja navadno uporablja izraz »embrij« in nato »fetus«. Še en priljubljen izraz je »skupek celic«. Zakaj torej Kate pod srcem ne nosi »kraljevega embrija« ali »kraljevega fetusa«?

Čeprav ni nobene razlike v njihovi človečnosti, naša družba določa vrednost nerojenih otrok po tem, ali so zaželeni ali ne.Odgovor je preprost: čeprav ni nobene razlike v njihovi človečnosti, naša družba določa vrednost nerojenih otrok po tem, ali so zaželeni ali ne. Samo to je razlog, da otroka princa Williama že pri štirih tednih po spočetju imenujemo otrok in dojenček, otroka matere, ki razmišlja o splavu, pa še pri petnajstih tednih fetus in zarodek ter mu odrekamo pravico do življenja.

Ali sem edini, ki se mu to zdi dvolično in diskriminatorno?

Za iskrene odnose.
Pridružite se naročnikom iskreni.net!

Dobili boste orodja in spodbude v obliki ekskluzivnih videov in člankov, ki vam bodo pomagale, da ustvarite vzpodbudno okolje za vas osebno, vaš zakon, družino, pa tudi širše. Z naročnino podprete tudi naše delo in omogočite rast ter razvoj tako sebe kot tudi izboljšavo bodočih vsebin za vas in ostale.
Hvala vam!

Naroči se

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja