Marko Puschner: “Mladostniki se učijo medčloveških odnosov iz tega, kar doživijo in vidijo na internetu” (video, 1. del)
"Mladi se iz spleta učijo in dobijo napačne predstave, tudi o tem, kako se dva normalno pogovarjata."
Marko Puschner
Marko Puschner je zaposlen kot samostojni strokovni sodelavec na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani. Od leta 2016 je vsebinski koordinator Točke osveščanja o varni rabi interneta Safe.si, ki je del projekta Center za varnejši internet. Pred tem je tri leta izvajal delavnice o varni rabi svetovnega spleta na osnovnih in srednjih šolah. S tovrstnimi vsebinami se profesionalno ukvarja že od študentskih časov dalje. Pri svojem delu spremlja novosti pri razvoju spletnih vsebin, pripravlja različna gradiva za osveščanje uporabnikov, vsebine delavnic o varni rabi interneta Safe.si in spremlja razvoj spleta ter spletnih storitev.
Z naročnino pridobite
Ogledali ste si lahko le izsek iz oddaje. Izobraževalna vsebina je na voljo naročnikom. Postanite naš naročnik in si oglejte celotno oddajo!
O čem je v video oddaji spregovoril sodelavec Točke osveščanja o varni rabi interneta Safe.si g. Marko Puschner?
- Zakaj je TikTok tako zanimiv, privlačen in hkrati zasvojljiv?
- Kje so za mlade največja tveganja?
- Katera sta dva najbolj zasvoljiva elementa, ki jih imajo družbena omrežja in na katera padamo vsi, ne samo mladi?
- Kako družbena omrežja spreminjajo mlade in njihova življenja?
- Kaj izgubljajo, če večino prostega časa preživijo v virtualnem svetu?
- Kakšna je še prejemljiva uporabi zaslonov na dan?
- Kako spletna pornografija negativno vpliva na mladega človeka in na njegovo razumevanje ljubezni in spolnosti?
Poglejte si tudi 2. del oddaje z Markom Puschnerjem: “Starši, ki dovolijo uporabo družbenih omrežij, otroka izpostavljajo resnim nevarnostim!” in oddaje s terapevtom Miho Kramlijem: Ogromno otroke je dlje časa na ekranih, kot so njihovi starši v službi ter Zasvojenost s pametno tehnologijo se lahko prične že v maminem naročju.