Razvoj gibanja otrok

Thumbnail

Razvoj gibanja in njegov pomen v predšolskem obdobju je bil naslov prvega dne šole za starše, ki jo pripravljamo pri iskreni.net v sodelovanju z Montessori inštitutom.

Tokratna šola za starše je že nekaj časa polno zasedena, vsi, ki bi bili radi obveščeni o novih terminih, se informativno prijavite preko tega obrazca. Obvestili vas bomo še isti dan, ko bo možen vpis.

Prvi dan smo šolo v celoti posvetili otrokovemu razvoju gibanja. Gibanje otroci absorbirajo vizualno. Najprej se morajo določenih gibov zavedati, nato jih lahko reproducirajo. Ko je otroku jasno, kako gib poteka, ga vadi toliko časa, dokler ne bo popoln – če mu to omogoča okolje.

V resnici ni treba kupovati igrač, ampak razumeti vrednost svobodnega gibanja. Pomembno je, da se otroci čutijo svobodne, da se v prostoru gibljejo in delajo.

 

Če otroci te svobode nimajo, dobijo izkušnjo fizičnega omejevanja, ta pa se spremeni v izkušnjo psihološke nesposobnosti za doseganje svojih želja. Okolica postane zapor, namesto da bi bila prostor razvoja. Zanimiva trditev je bila zagotovo tale: “Otrok je obdan z organiziranim poskusom omejevanja.” Eden pogostih poskusov omejevanja je zagotovo stajica, o kateri je Melita v hecu dejala: “Poskusite se sami usesti v stajico in berite časopis ter se svobodno gibljite”.

Zanimiva drobtinica za moške pa je bila zagotovo ta, da očetje velikokrat tempirajo in planirajo sprehod z določenim ciljem, otrok pa drži svoj ritem in bolj spoznava zanimivosti na poti. Zato je pomembno, da gremo na sprehod brez načrtovanega cilja.

 

Več o šoli za starše si lahko preberete s klikom na to povezavo.

Za iskrene odnose.
Pridružite se naročnikom iskreni.net!

Dobili boste orodja in spodbude v obliki ekskluzivnih videov in člankov, ki vam bodo pomagale, da ustvarite vzpodbudno okolje za vas osebno, vaš zakon, družino, pa tudi širše. Z naročnino podprete tudi naše delo in omogočite rast ter razvoj tako sebe kot tudi izboljšavo bodočih vsebin za vas in ostale.
Hvala vam!

Naroči se

Komentarji

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja