Tatjana Jakovljević: Eden največjih vložkov v čustveni in intelektualni razvoj je čas, ki ga otrok preživi v naravnem okolju (video, 2. del)
"Otroci, ki so zgodaj izpostavljeni zgolj intelektualnim vsebinam (pod to spadajo tudi vodene dejavnosti s strani odraslih), se kasneje v šoli pogosto srečujejo z raznoraznimi težavami."
Tatjana Jakovljević
Tatjana Jakovljević je univ. dipl. prof. defektologije, razvojna terapevtka s specialnimi znanji, kot specialna pedagoginja deluje na področju sodobnih znanosti o delovanju možganov današnjih otrok. Njeno področje raziskovanja je porast otrok, ki imajo učne težave v šoli, so nemirni, preobremenjeni, se ne zmorejo skoncentrirati na delo za šolo doma ali pa se čustveno preveč obremenjujejo s šolskimi rezultati ter vpliv sodobnega učnega načrta na težave na področju možganskega delovanja sodobnih otrok.
Z naročnino pridobite
O čem je v video oddaji spregovorila defektologinja, razvojna terapevtka in specialna pedagoginja Tatjana Jakovljević?
Podkrepljena s širokim znanjem in izkušnjami nas strokovnjakinja sistematično vodi skozi pomembne faze razvoja, na katere bi naj starši in vsi, ki delajo z otroki, bili pozorni:
- Zakaj je predšolsko obdobje za razvoj možganov tako kritično? Pri katerem letu še posebej?
- Česa otroci ne bi smeli toliko početi?
- Kaj sploh pomeni “spontana igra in spontano gibanje”?
- Kaj vse otrok pridobi, ko se igra s svojimi vrstniki?
- Kje je največji problem vodenih aktivnosti s strani odraslih?
- Kdaj bo otrok najbolj prosperiral?
Oddaja, ki vabi k razmisleku o tem, kako najbolje podpreti otrokov celostni razvoj in kako se izogniti potencialnim težavam.
Oglejte si tudi 1. oddajo s Tatjano Jakovljević: Današnji otroci so zelo bistri, imajo veliko znanja, vendar je z njimi ogromno dela ter oddajo s prof. Gregorjem Starcem o pomenu gibanja: Otrok mora biti vsak dan lačen, utrujen in umazan.