Dr. Andreja Poljanec: “Pomembno je, da znamo starši z najstnikom tudi uživati.” (video, 1. del)
"Obdobje najstništva je nekaj zelo lepega, dragocenega, dinamičnega, zahteva pa tudi spremembe pri najstnikovih starših."

Dr. Andreja Poljanec
Dr. Andreja Poljanec, univ. dipl. psihologinja, zakonska in družinska terapevtka, predavateljica in vodja študijskega programa Psihologije na Univerzi Sigmunda Freuda Dunaj – podružnica Ljubljana, predava pa tudi na Fakulteti za uporabne družbene študije v Novi Gorici.
Poleg terapevtskega dela s posamezniki, pari in družinami, ter supervizorskega spremljanja strokovnih delavcev, izvaja delavnice, predavanja in vodi različne skupine.
Je avtorica številnih slovenskih in tudi mednarodnih prispevkov, med drugim knjig Rahločutnost do otrok, Rahločutno starševstvo, Med dvema ognjema, …. Pri raziskovanju in v praksi pozornost posveča predvsem varnim in dostojanstvenim odnosom v različnih sistemih in kako v njih ustvarjati kvalitetno življenje in razvoj.
Je soustanoviteljica Študijsko-raziskovalnega centra za družino.
Z naročnino pridobite
Ogledali ste si lahko le izsek iz oddaje. Izobraževalna vsebina je na voljo naročnikom. Postanite naš naročnik in si oglejte celotno oddajo!
- Procesi, ki se dogajajo v najstnikovih možganih tekom odraščanja
- Kaj je poglavitna naloga staršev v tem tako kritičnem obdobju?
- Kaj najstnik od staršev najbolj potrebuje?
- Zakaj najstnike tako močno vleče k vrstnikom?
- Zakaj je najstniška občutljivost nekaj dobrega?
- Zakaj je najstništvo obdobje z velikim potencialom?
- Kako ustvariti sproščeno vzdušje v hiši?