
Nosečnost in porod sta zelo močni stvari v življenju vsake ženske in vsakega para. Polni lepih trenutkov pa tudi manjših ali večjih nevšečnosti. Včasih pomaga, če nanje pogledamo z malce humorja …
V: Ali je dobro, da imam še otroke po 35.?
O: Raje ne, 35 otrok je kar dovolj.
V: Kako naj ločim, ali gre za nosečniško slabost ali za trebušno gripo?
O: Če gre za trebušno gripo, vam bo kmalu bolje.
V: Kaj je nezaustavljiva nosečniška želja po določeni vrsti hrane?
O: Priročen izgovor za prenajedanje.
V: Katere nevšečnosti in napake lahko pripišem nosečnosti (npr. pozabljivost, nerodnost, zamujanje na delo)?
O: Katerekoli želite.
V: Odkar sem zanosila, so se moje prsi, zadnjica, stegna in celo moja stopala povečali. Ali se med nosečnostjo sploh karkoli zmanjša?
O: Da, mehur.
V: Trenutno sem dve meseca noseča. Kdaj se bo moj otrok prvič sam premaknil?
O: Zares sam premaknil se bo šele, ko konča faks.
V: Kaj je najbolj zanesljiv način, da ugotovim, katerega spola je otrok?
O: Porod.
V: Kaj naj naredim, če me ljudje želijo neprestano božati po trebuhu?
O: Pobožajte jih nazaj.
V: Kako naj vem, ali sva dobro izbrala otrokovo ime?
O: Odprite okno ali vrata in ga poskusite nekajkrat glasno zaklicati na ulico.
V: Dlje ko sem noseča, več nasmeškov na obrazih neznancev sem deležna. Zakaj?
O: Ker ste bolj okrogla od njih.
V: Kako dolgo povprečna ženska rojeva?
O: Toliko časa, kot sama reče, deljeno z dve.
V: V materinski šoli so nam rekli, da med porodom pravzaprav ne občutiš bolečine, ampak samo nekakšen pritisk. Je res?
O: Ja, je res na isti način, kot lahko tornadu rečemo zračni tok.
V: Ali obstaja kakšen razlog, da moram biti prisoten v porodni sobi, ko moja žena rojeva?
O: Ne, razen če vam izraz »preživnina« vzbuja nelagodje.
V: Kaj pomeni, da se otrokova glavica že krona?
O: To pomeni občutek, da se poskuša iz vas prebiti ne samo krona, ampak celoten prestol.
V: Česa med nosečnostjo ne smem reči ženi?
O: »Ha, hodiš kot raca!«
V: Česa med porodom ne smem reči ženi?
O: »Ja, tudi mene je zadnjič tako bolelo, ko sem si zvil gleženj.«
V: Česa po porodu ne smem reči ženi?
O: »Hm, saj tvoj trebuh ne bo ostal tako mlahav?«
V: Ali obstaja še kak boljši način za črpanje mleka od prsne črpalke?
O: Da, otrokove ustnice.
V: Prejšnji teden se nama je rodil otrok. Kdaj bo moja žena pričela spet delovali in se odzivati normalno?
O: Ko bodo šli otroci na faks.
Za iskrene odnose. Pridružite se naročnikom iskreni.net!
Dobili boste orodja in spodbude v obliki ekskluzivnih videov in člankov, ki vam bodo pomagale, da ustvarite vzpodbudno okolje za vas osebno, vaš zakon, družino, pa tudi širše. Z naročnino podprete tudi naše delo in omogočite rast ter razvoj tako sebe kot tudi izboljšavo bodočih vsebin za vas in ostale.
Hvala vam!