Trenutno vsem posameznikom, parom, otrokom in mladostnikom, ki zaradi epidemije doživljajo stisko, nasilje in tesnobo nudimo terapije brezplačno.

Zakaj sploh na terapijo?
Se v odnosu kdaj počutite neslišani, nerazumljeni, razočarani? Se vam kdaj zdi, da ste izgubili stik s seboj ali z zakoncem? V odnosu pogrešate intimnost?
Z zakonsko terapijo bosta ponovno vzpostavila stik in dobila prostor za neizgovorjene besede in čutenja. Hkrati zakonska terapija pomaga sprejeti vajine razlike, odkriva vajina najgloblja hrepenenja, izboljša komunikacijo in vaju močneje poveže.
Kdaj?
Po dogovoru.
Kje?
Nazorjeva 1, Ljubljana ali preko spletne video konference.
Trajanje?
En cikel: uvodno srečanje + 12 terapij.
Za koga je terapija primerna?
Družinska terapija ponuja možnost za razumevanje stiske, ki jo v družinskih odnosih doživljajo tako otroci kot tudi starši. Starši bodo lažje razumeli, kako njihovo otroštvo in čustvena prtljaga vplivata na otroka in odnos z njim. Pravzaprav otroci s svojim vedenjem ali telesnimi simptomi prvi pokažejo, da so starši pod stresom. Terapija lahko odpre pot k bolj sproščenim in zdravim odnosom med starši in otroki.
Zakonska in družinska terapija temelji na relacijskem zakonskem in družinskem modelu ter je namenjena zakoncem, družinam in posameznikom, ki so se znašli v stiski ali želijo izboljšati kvaliteto svojega življenja.

Potek in cena
Terapija se prične z uvodnim srečanjem, ki je spoznavno in informativno. Cena tega srečanja je 20 eur.
V nadaljevanju sledi 12 terapevtskih srečanj, ki potekajo tedensko. Vsako traja 50 minut. Cena posameznega srečanja je 45 eur.
Cena je enaka, ne glede na to, ali se terapij udeleži posameznik, par ali družina.
Ob plačilu v enem obroku, nudimo 10 % popust (cena v tem primeru znaša 490 eur). Možno pa je tudi plačilo na dva obroka.
Katere vrste terapij izvajamo?
Kaj je individualna psihoterapija?
Na individualno psihoterapijo hodi posameznik sam. Preko varnega in zaupnega odnosa s terapevtom, ki uporablja različne pristope in tehnike, se oseba:
- uči novih veščin spoprijemanja s težavami,
- osebnostno raste,
- vključena je v proces samorefleksije svojih čustev in vedenj.
Terapevt osebi:
- ponudi nov pogled na sebe in na vzorce odnosov,
- pomaga prepoznati potlačene notranje vsebine, da dobi kontrolo nad svojim življenjem in boljšo samopodobo,
- pomaga zmanjšati ali odpraviti simptome in/ali psihosomatske bolezni, da se lažje prilagodi življenjskim situacijam, ki postanejo bolj izpolnjujoče,
- spodbuja k uporabi bolj učinkovite komunikacije ter sprejemanju, izražanju in obvladovanju emocij, hrepenenj in želja.
Kaj je zakonska oziroma partnerska psihoterapija?
Pri zakonski oziroma partnerski psihoterapiji terapevt vstopi v način življenja para, ki svoje navade, vzorce komunikacije in težave neposredno prinese na srečanje. Oba partnerja sta povabljena k soustvarjanju procesa sprememb. Pogoj je, da sta oba pripravljena narediti določene spremembe v vedenju in mišljenju in si želita izboljšati odnos, da resno delata na občutkih ter podpirata drug drugega ter ne želita le razglabljati o problemih, temveč iskati vzroke zanje.
Terapevt pomaga analizirati resnični problem in poiskati vzroke, vrednoti in posreduje povratne informacije o interakcijah para in daje usmeritve o načinih, kako jih izboljšati ali preoblikovati. Običajno je bolj intenzivna od individualne terapije. Pari prihajajo na terapijo zaradi različnih razlogov. Želijo:
- obnoviti porušeno zaupanje,
- se izogniti odtujenosti in ločitvi,
- izboljšati komunikacijo in najti skupni jezik,
- uspešno obvladovat prepire in nesoglasja,
- se soočiti z bolečino osamljenosti, zapuščenosti, nezvestobe
- poglobiti bližino in intimo,
- rešiti težave na področju spolnosti, odvisnosti
- vedeti, kako ravnati v primeru zavrnitve, zaničevanja, pomanjkanja ljubezni,
- se bolj učinkovito spoprijeti z vsakodnevnimi težavami in nestrinjanji glede »preprostih« zadev (kdo pospravlja, daje spat otroke, ne hodi domov pravočasno …),
- se zavarovati pred nasiljem,
- pridobiti izkušnje s katerimi bodo partnerju lahko povedali o svojih sanjah, potrebah, vrednotah, o zgodovini svojih izkušenj,
- se sporazumeti glede vzgoje otrok,
- si pomagati pri soočanju s posledicami travm, izgub, bolezni,
- odkriti načine, kako se znova povezati,
- se naučiti, kako odpustiti ali prositi za odpuščanje,
- se naučiti, kako se čustveno povezati in vzajemno spreminjati,
- se odgovorno in spoštljivo raziti.
Kaj je družinska psihoterapija?
Pri družinski psihoterapiji prihaja na terapijo več družinskih članov, kjer pogledamo na simptome v družinskem kontekstu. Na primer: žena ima simptome depresije, ker se z možem ves čas prepirata glede denarja, otrok pa v šoli tepe vrstnike. Vključena je razprava in reševanje problemov vseh članov družine med seboj, v paru ali kot sistem.
Terapevt:
- je pozoren na dinamično interakcijo vseh članov družine in jim pomaga prepoznati simptome, družinske vzorce, pričakovanja in vloge, ki prispevajo k motnji vedenja ali duševni bolezni,
- pomaga jim, da preoblikujejo negativne navade in vzorce,
- se osredotoča na izboljšanje komunikacije znotraj družine,
- uči člane družine novih načinov poslušanja, kako postavljati vprašanja in nanje odgovarjati brez napada in obrambe.
Terapije izvajata zakonski in družinski terapevtki
Terapevtka Janja nama je s pravimi vprašanji pomagala odkrivati občutke, za katera niti ne veš, da jih občutiš, a pomembno vplivajo na odnose. Pogledala sva v najini primarni družini, kaj sva tam kot posameznika doživljala in kako sva to prenesla v najin zakonski odnos in v najino družino. Spoznala sva, kje lahko še gradiva, na srečanjih pa sva dobila bodisi potrditve bodisi usmeritve.