Zakaj mlade mamice rade blogajo?

Thumbnail

Novopečene mamice, ki blogajo, se počutijo manj osamljene od tistih, ki ne sodelujejo v blogerskih skupnostih.

Gre za ugotovitve raziskovalcev iz Brigham Young University iz ZDA. »Kaže, da bloganje zelo verjetno pomaga ženskam pri prehodu v materinstvo, ker se ob tem počutijo bolj povezane s svojo razširjeno družino in prijatelji, to pa v njih okrepi občutek o socialni podpori,« pravi eden od raziskovalcev Brandon T. McDaniel: »To se potem zelo verjetno razširi tudi na druge vidike njihove dobrobiti, vključno z zakonskim odnosom«. Manj imajo partnerskih konfliktov, manj doživljajo starševski stres, ker so manj podvržene temu stresu, pa imajo tudi manj depresivnih občutij.

»Ne trdimo, da mamice, ki se čutijo bolj podprte, ne doživljajo nobenega stresa več, še vedno so kot vsi starši izpostavljene stresnim trenutkom. A zaradi tega občutka podpore lahko svoje misli in občutke ob tem stresu doživljajo drugače, manj obremenjujoče

McDaniel kot prednosti bloganja navaja možnost povezovanja z družino in prijatelji, ki ne živijo blizu, in dober način za razvijanje, izražanje in predstavljanje hobijev in dosežkov. To ima še poseben pomen za mamice, ki ostajajo doma z otroki in se ne vrnejo na delo.

Raziskovalci, ki so 157 mamic z dojenčki spraševali o njihovi uporabi medijev in o njihovem zadovoljstvu z življenjem, so še ugotovili, da ima tovrstne pozitivne učinke samo pisanje in sledenje blogom, ne pa tudi uporaba socialnih omrežij (Facebook in MySapce).

V raziskavi se je pokazalo, da 61 % mamic piše svoje lastne bloge, 76 % pa jih bloge prebira. 89 % blogerk svoje bloge piše zato, da »dokumentirajo osebne izkušnje in jih delijo z drugimi«, 86 % pa si jih na ta način želi ostati v stiku z družino in prijatelji.

Zanimivo je tudi, da je uporaba računalnika – zanj porabijo tri ure dnevno – takoj na tretjem mestu za časom, ki ga mlade mamice posvetijo otroku (9 ur) in spanju (7 ur).    

Ker je bila študija prva te vrste, še ni jasnih zaključkov, zakaj imata bloganje in sodelovanje v socialnih omrežij tako različne učinke. 

Vir: sciencedaily.com

Za iskrene odnose.
Pridružite se naročnikom iskreni.net!

Dobili boste orodja in spodbude v obliki ekskluzivnih videov in člankov, ki vam bodo pomagale, da ustvarite vzpodbudno okolje za vas osebno, vaš zakon, družino, pa tudi širše. Z naročnino podprete tudi naše delo in omogočite rast ter razvoj tako sebe kot tudi izboljšavo bodočih vsebin za vas in ostale.
Hvala vam!

Naroči se

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja