Dobro, da sva vprašala za spol

Thumbnail

Kot bodoča starša sva že v času nosečnosti želela izvedeti, ali bova dobila sina ali hčerko. Pa ne samo zato, da bi vedela, kakšne barve oblačila kupiti, pač pa predvsem zato, ker enostavno nisva mogla čakati.

Če bi me kdo vprašal, kakšnega spola bo dojenček, bi mu odgovorila, da sigurno punčka. Čutila sem, da bo punčka. Ko se je na pregledu izkazalo, da dejansko pričakujeva fantka, sva z možem potrebovala čas, da sva se navadila na to. Kar naenkrat sva iz sanj o balerini in igračah za punčke morala preklopiti na nogometno ligo in avtomobile.

Če bi le zaupala svojemu dobremu instinktu, bi bila sinova oprema v rozi barvi. Kasneje sem odkrila še več prednosti tega, da veva za spol. Na ta način sva se s sinom lažje začela povezovati, hkrati pa sva se tudi z možem lažje začela povezovati kot mama in oče.

Vem, da mnogo bodočih staršev čuti močno potrebo po tem, da ostane spol otroka skrivnost. Drugi menijo, da je bolj razburljivo, če skrivnost ostane še nekaj časa zakrita. Za naju pa je poznavanje spola pomenilo razburljiv začetek gradnje naše dediščine.

Dokler nisem vedela, da nosim fantka, sem ga pogosto klicala le dojenček. Uporaba tako splošnega izraza me je motila, vendar ga nisem mogla poimenovati drugače. Ko sva ugotovila, da je najin dojenček fantek, nisem čutila le časti, da sem ga poimenovala sinček, pač pa sem ga že takoj začela klicati po imenu: Benjamin. Ker lahko dojenčki že v maternici slišijo materin glas, mi je bilo dragoceno vedeti, da moj sin že sedaj sliši, kako ga kličem po imenu.

Poznavanje spola pa mi je tudi pomagalo, da sem se pri branju knjig o starševstvu lahko osredotočila na teme o vzgoji fantkov. Tako sem se tudi s tega vidika lahko pripravila, da bom mama fantku.

Vsebina ne odraža uradnega stališča Zavoda iskreni.net, temveč osebno mnenje in izkušnjo piscev.

Za iskrene odnose.
Pridružite se naročnikom iskreni.net!

Dobili boste orodja in spodbude v obliki ekskluzivnih videov in člankov, ki vam bodo pomagale, da ustvarite vzpodbudno okolje za vas osebno, vaš zakon, družino, pa tudi širše. Z naročnino podprete tudi naše delo in omogočite rast ter razvoj tako sebe kot tudi izboljšavo bodočih vsebin za vas in ostale.
Hvala vam!

Naroči se

Komentarji

  1. Drugačna izkušnja

    Lepo, vendar imam sam popolnoma drugačno izkušnjo. Spola nisva želela izvedeti, ker sva s tem želela tudi na zunaj pokazati najino popolno odprtost za tega otroka, ki nama je podarjen. Poleg tega nama je nekaj prijateljev zaupalo, da so jim ginekologi napačno napovedali spol in je potem sledilo skoraj razočaranje ob rojstvu.
    Prav tako nikjer ne piše, da mora biti za fantke vse modro, za deklice pa vse roza, ne? V resnici je barvna paleta veeeeliiiko širša. Hvala Bogu.

  2. Tudi midva imava drugačno izkušnjo, ves čas sem čutila, da nosim fantka, čeprav sta dva ginekologa na UZ videla punčko. In rodil se je prikupen fantek.

  3. moja izkušnja

    Midva sva pa želela vedeti za spol, pa sva kljub temu otroka popolnoma sprejemala in bila odprta za oboje. Mi je bilo pa fino že v nosečnosti vedeti, kaj bo.

  4. Tudi nama je bilo zelo lepo že dojenčka v maternici klicati po imenu.
    Sama sem doživela podobno kot avtorica, da sem z otrokom lažje navezala stik…

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja